TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .

Teknik Özellikler            Broşür             Video            Yazdır

Siyah/Beyaz ve Renkli, Dijital Dansitometreler

Yetkili Distribütörü ve Teknik Servis Sağlayıcısı olduğumuz, konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden C&P/Almanya firması tarafından yüksek kalite ve en son teknolojiye sahip olarak imal edilen S/B ve Renkli, Dijital Dansitometrelere ait bilgiler aşağıda verilmektedir.

DENS-T6R mod. Siyah/Beyaz, Dijital Dansitometre

Kağıt ve film üzerine yapılmış, siyah/beyaz fotoğraf baskılarının dansite ve tramlı  baskıların % tram değerlerinin, refleksiyon veya transmisyon yöntemiyle ölçümlerinin, yüksek hassasiyet ile yapılabilmesini sağlar.  

Her iki yöntemle de yapılan dansite ve % tram değeri ölçümleri, tuşlara basılmasına ihtiyaç kalmadan, otomatik olarak, arka arkaya dijital ekrandan okunabilir. Parametreleri ayar pozisyonunda Yule-Nielsen faktörü, Slope vd. parametreler isteğe göre ayarlanabilir.

Refleksiyon ölçümlerde log dansite ölçüm değeri 2,5 değerine, Transmisyon ölçümlerde, kullanılacak ışıklı tablanın ışık şiddetine bağlı olarak 5,5 değerine veya üzerine ulaşabilir. Ölçüm tekrarı 0,01 log dansite değerine ulaşabilir.

Genelde, ışıklı montaj masalarının ışık dağılımının homojen ve ışık gücünün yeterli olmaması ve yüzeylerinin leke ve tozlardan arındırılması çok zor olduğundan, filmlerden yapılacak transmisyon ölçümler için aşağıdaki fiat listesinde gösterilen Işıklı Tablanın (LTAB) kullanılması önerilir.

DENS-T6R portatifdir. Kalem pil ile çalışır. En üst kalite elektronik yapıya sahiptir.

DENS-T6CR mod. Renkli, Dijital Dansitometre

Kağıt üzerine yapılmış renkli ve siyah/beyaz fotoğraf ve zemin baskıların dansite ve tramlı  baskıların % tram değerlerinin refleksiyon yöntemiyle, film üzerine yapılmış siyah/beyaz fotoğraf baskılarının dansite ve tramlı  baskıların % tram değerlerinin ölçümlerinin, yüksek hassasiyet ile yapılabilmesini sağlar. 

Her iki yöntemle de yapılan dansite, % tram ve renk farkı değeri ölçümleri, tuşlara basılarak seçilebilir ve dijital ekrandan okunabilir. Parametreleri ayar pozisyonunda Yule-Nielsen faktörü, Slope vd. parametreler isteğe göre ayarlanabilir.

Refleksiyon ölçümlerde log dansite ölçüm değeri 2,5 değerine, Transmisyon ölçümlerde, kullanılacak ışıklı tablanın ışık şiddetine bağlı olarak 5,5 değerine veya üzerine ulaşabilir. Ölçüm tekrarı 0,01 log dansite değerine ulaşabilir.

Refleksiyon ölçüm için kullanıldığında, isteğe bağlı olarak, aşağıda açıklanan 5 farklı dijital ekran özelliği seçilebilir.

1.    Cyan, Magenta, Sarı ve Siyah zemin baskıların dansite değerleri okunabilir.

2.    Cyan, Magenta, Sarı ve Siyah tramlı baskıların % tram değerleri okunabilir.

3.    Zemin baskıların içindeki Cyan, Magenta, Sarı renk ve Siyah miktarları okunabilir.

4.    Daha önce ölçülen referans renk değerleri ile sonradan yapılan ölçümün renk değerleri arasındaki fark okunabilir.

5.    CIE-lab renk değerlendirme sistemindeki referans renk değerleri ile mevcut değerler arasındaki mesafe okunabilir. Mesafe değeri her iki rengin birbirine ne kadar yakın olduğunu belirler. Bu ölçüm karışım renkler için de yapılabilir.

1, 2 ve 4 ekran seçimlerinde hakim renk, cihaz tarafından otomatik veya elle, 3 ve 5’de ise elle seçilebilir.

 

 

DENS-TC6R’de,

-      Aluminyum ofset baskı kalıplarında % tram değerleri de ölçülebilir,

-      Her bir renk için Yule-Nielsen faktörü ayarlanabilir.

Genelde, ışıklı montaj masalarının ışık dağılımının homojen ve ışık gücünün yeterli olmaması ve yüzeylerinin leke ve tozlardan arındırılması çok zor olduğundan, filmlerden yapılacak transmisyon ölçümler için aşağıdaki fiat listesinde gösterilen Işıklı Tablanın (LTAB)

kullanılması önerilir.

DENS-TC6R portatifdir. Kalem pil ile çalışır. En üst kalite elektronik yapıya sahiptir.

       Teknik Özellikler

 

Dens T6R

Dens T6CR

S/B, transparan, dansite ölçüm mesafesi

> 5.5 D

> 5.0 D

S/B, transparan, ölçüm değeri tekrar kabiliyeti

± 0.01 D (D < 5)

± 0.01 D (D < 5)

S/B, transparan, ölçüm sapma toleransı

± 0.5 %

± 0.5 %

S/B, refleksiyon, dansite ölçüm mesafesi

> 2.5 D

> 2.5 D

S/B, refleksiyon, ölçüm değeri tekrar kabiliyeti

± 0.01 D (D < 2)

± 0.01 D (D < 2)

S/B, refleksiyon, ölçüm sapma toleransı

± 0.5 %

± 0.5 %

Renkli, refleksiyon, dansite ölçüm mesafesi

-

> 2.5 D

Renkli, refleksiyon, ölçüm değeri tekrar kabiliyeti

-

± 0.01 D (D < 2)

Renkli, refleksiyon, ölçüm sapma toleransı

-

± 0.5 %

Polarizasyon Filtresi

-

2 x linear

Bir pil takımı ile ölçüm sayısı

Transmisyon ölçüm

yaklaşık 200,000

yaklaşık 200,000

Refleksiyon ölçüm

yaklaşık 100,000

yaklaşık 50,000

Pil sayısı, tipi

3 x 1.5 V

3 x 1.5 V

Ölçüm nokta çapı

2.5 mm

2.5 / 3.2 mm

   Teknik özellikler önceden bildirilmeden değişebilir.

 

Satışını yapmakta olduğumuz cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmanın ve firmamızın garantisine sahiptirler. Kurulumları ile kullanıcı eğitimleri firmamızın teknik servisi tarafından sağlanmaktadır.

________________________________________________________________________________________________________________________________

TEKNOGRAF LTD.  25 yıldan daha uzun süredir, konularında dünyanın önde gelen Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrasında kullanılan makine ve malzemelerin üreticisi firmaların temsilciliğini, distribütörlüğünü yapmakta ve sattığı  makinelerin teknik servis desteğini vermektedir. TEKNOGRAF tarafından satışı yapılan makinelerin montaj ve eğitimleri firmanın teknik servisi tarafından sağlanmaktadır ve satılan cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmaların ve TEKNOGRAF firmasının garantisine sahiptir.

 

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr