TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .

Teknik Özellikler           Broşür                    Yazdır

 GLUNZ&JENSEN iCTP (InkJet CTP) SİSTEMLERİ

TEKNOGRAF LTD. firmasının Türkiye Yetkili Distribütörü ve Teknik Servis Sağlayıcısı olduğu, konusunda dünyanın önde gelen üreticilerinden Glunz&Jensen(Danimarka) firması tarafından imal edilen  PlateWriter iCTP sistemleri ile, film, kontak şase, kalıp banyo makinesi ve banyo kimyevileri kullanmadan, yüksek kaliteli Aluminyum Ofset Baskı Kalıplarını bilgisayardan doğrudan doğruya, kolaylıkla ve süratle hazırlayabilmek mümkün bulunmaktadır.

PlateWriter iCTP sistemlerine ait bilgilere Teknik Özellikler bağlantısından ve videolarına aşağıdaki bağlantılardan  ulaşabilmeniz mümkündür.

 PlateWriter sistemi :  http://www.youtube.com/watch?v=Bcf2Pgmlxas 

TUNA OFSET&ETİKET matbaasındaki uygulama : hhttp://www.youtube.com/watch?v=_eLMjS59a9U

 PlateWriter iCTP sistemleri, Termal kalıplardan ofset baskı kalıbı  hazırlanabilmesini sağlayan CTP ve konvansiyonel kalıplardan ofset baskı kalıbı  hazırlanabilmesini sağlayan CTcP sistemlerinden çok daha uygun fiyatlar (14.950 EUR’den başlayan) ile elde edilebilmektedir.

PlateWriter sistemleriyle hazırlanan kalıplar ile, baskı şartlarına bağlı olarak, 50.000 adet veya üzerinde baskı yapabilmektedir. iCTP Aluminyum Ofset Kalıplarının 0,15mm, 0,20mm ve  0,30mm. kalınlıkları mevcuttur .

PlateWriter sistemi ile birlikte verilen RIP yazılımı ile Ofset Baskı Kalıpları, moire’yi önleyen, ince detayların ve yumuşak ton geçişlerinin elde edilebilmesini sağlayan, baskıdaki ayarsızlıkları göstermeyen, 175 Lpi tram sıklığına eşdeğer iScreen tram tekniği ile elde edilebilmektedir.

PlateWriter sistemleri,

-   Kalıp Yazma ünitesi,

-   Sonlandırma ünitesi (Isı ile Sabitleme, Zamklama, Kurutma ve Taşıyıcı Ayak),

-   RIP yazılımı yüklenmiş yüksek kaliteli, renkli LCD ekranlı bilgisayar,

‘dan oluşmaktadır.

 

PlateWriter iCTP sistemleri ile ofset baskı kalıbı hazırlamanın, başlıca, aşağıda belirtilen avantajları

bulunmaktadır.

 

 

 

Kalıp Maliyeti Avantajı:

iCTP sistemlerinde, kalıp hazırlanır iken veya bekleme sırasında su, banyo kimyevileri kullanılmamakta ve sadece, çok az sarf edilen ve atık bırakmayan Liquid Dot Mürekkebi ile Maintenance Solüsyonu kullanılmaktadır.

 

iCTP sistemlerinde, bekleme(stand-by) sırasında 0,06 kW; işlem sırasında ise, makine modeline bağlı olarak, sadece, ortalama 0,4kW ile 1,1 KW arasında elektrik sarf edilmektedir.

 

PlateWriter iCTP sistemlerinde iCTP Kalıp Maliyeti, yukarıda belirtilen özellik ve avantajlar ile,

- 0,15x510x400mm ebadı için, basılacak işin kalıp üzerinde kapladığı alana bağlı olarak, 1,60-1,90 EUR,

- 0,30x550x650mm ebadı için, basılacak işin kalıp üzerinde kapladığı alana bağlı olarak,3,00 - 3,30 EUR,

- 0,30x605x745mm(ve 615x724mm) ebadı için, basılacak işin kalıp üzerinde kapladığı alana bağlı olarak, 3,70 - 3,90 EUR,

- 0,30x770x1030mm (ve 800x1030mm ebadın kadar olan ebatlar) için, basılacak işin kalıp üzerinde kapladığı alana bağlı olarak 6,40 - 6,90 EUR, arasında değişebilmektedir.

 

PlateWriter iCTP sistemlerinin diğer avantajları 

 

Yüksek Baskı Kalitesi Avantajı:

PlateWriter iCTP sistemleri ile birlikte, diğer CTP sistemlerinin bir çoğunda standart olarak bulunmayan ve yüksek kaliteli baskıların elde edilebilmesine imkan veren, özel, iScreen tramlama    (özel yapıya sahip FM tram) yazılımı(RIP) verilmektedir.

 

iScreen tram tekniğinde, açık ve koyu tonlarda nokta ebadı, çok küçülmediği (*) ve tonlar nokta sayısı değiştirilerek elde edildiği için, ofset baskı makinesinde baskı işlemi nokta kaybı olmadan yapılabilmektedir. 

(*) Klasik AM tram tekniğinde ise, ton değerleri nokta ebadını değiştirerek elde edilmekte ve bu durumda, açık ve koyu tonlarda nokta ebadı çok küçüldüğünden baskı sırasında nokta kaybı yaşanmaktadır.

 

Teknik Servis Avantajı

iCTP sistemlerinde, kullanım hataları dışında, parça değişimine ve  tamire uzun yıllar ihtiyaç bulunmamaktadır ve gerektiğinde de, parça ve tamir maliyetleri, UV, Termal ve Violet CTP sistemlerinin çok altındadır.

 

PlateWriter sistemlerine, istendiğinde,

-   Trapping (üst üste bindirme) ve Elektronik Montaj yazılımlarını,

-   S&B ve Renkli Prova Baskıların yapılabilmesini ve Ofset, Flexo, Tipo ve Serigrafi Baskı Filmlerinin hazırlanmasında kullanılabilecek filmlerin elde edilebilmesini sağlayacak donanım ile yazılımları ilave edebilmek mümkündür.

 

Satışını yapmakta olduğumuz diğer makine, alet ve malzemeler hakkında www.teknograf.com.tr web sitemize girerek ön bilgi edinebilmeniz ve bazılarını firmamızda görebilmeniz, deneyebilmeniz  ve her türlü ilave bilgiyi Satış Yetkililerimizden alabilmeniz mümkündür.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

TEKNOGRAF LTD.  25 yıldan daha uzun süredir, konularında dünyanın önde gelen Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrasında kullanılan makine ve malzemelerin üreticisi firmaların temsilciliğini, distribütörlüğünü yapmakta ve sattığı  makinelerin teknik servis desteğini vermektedir. TEKNOGRAF tarafından satışı yapılan makinelerin montaj ve eğitimleri firmanın teknik servisi tarafından sağlanmaktadır ve satılan cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmaların ve TEKNOGRAF firmasının garantisine sahiptir.

 

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr