TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .  

Teknik Özellikler            Broşür            Video         Yazdır

 Teklif Talep Formu

  

    MODÜLER&SERVO SÜRÜŞLÜ

   FLEXO, ETİKET BASKI MAKİNELERİ

 

LOMBARDI/İtalya firmsı tarafından en yüksek kalite ve standartlarda ve en son teknolojiye sahip olarak üretilmekte olan “SYNCHROLINE” modeli makineler, başlıca, aşağıda belirtilen üstün ve avantajlı özelliklere sahip bulunmaktadır.

·       GÖVDE

Baskı üniteleri, elektrik kaynağı ile birleştirilerek tek parça haline getirilmiş, son derece sağlam çelik gövdeye monte edilmiştir

·       BASKI ÜNİTELERİ

Baskı üniteleri (kalıp ve baskı silindirleri) birbirlerinden bağımsız, tam otomatik ayar yapılabilmesini sağlıyan fırçasız motorlarla kontrol edilmektedir. Baskı ünitelerinin sayısı 2/4/6/8 veya 10  adet olabilir.

Her bir baskı ünitesinde mevcut olan sistemler aşağıdaki özelliklere sahiptir.

Klişe Silindiri Sistemi:

Klişe silindiri, baskı silindiri ve anilox merdaneler birbirine teması ve ayrılması pnömatik tertibat ile sağlanır. Makine baskıya geçtiğinde, klişe silindiri ile baskı merdanesi daha önce mikrometrik olarak ayarlanan pozisyona otomatik olarak gelir. Baskı oturtma ayarı (registration) enlemesine +/- 10 mm. ve boylamasına 360° ye kadar, makine çalışırken mikroelektrik motorlar vasıtası ile otomatik olarak yapılabilir.

Anilox Merdane Sistemi

Makine durduğunda klişe silindiri otomatik olarak ayrılır ve anilox merdane, mürekkebin kurumaması için, yardımıcı motor vasıtasıyla dönmeye devam eder.

·       BOBİN BESLEME TERTİBATI

1000 mm. çapına kadar bobinlerin kolaylıkla takılabilmesini sağlıyan elektrikli kaldırma tertibatlı ve pnömatik sıkıştırmalı şaftlıdır. Otomatik gerginlik kontrol ve Otomatik kenar hizalama sistemi (FIFE) vardır.

·       BOBİNE SARMA TERTİBATI

1000 mm. çapına kadar sarılabailen bobinlerin kolaylıkla çıkarılabilmesini sağlıyan elektrikli indirme tertibatlı ve pnömatik sıkıştırmalı şaftlıdır. Otomatik gerginlik kontrol sistemi vardır.

·       SONLANDIRMA/Converting ÜNİTELERİ

Rotatif, manyetik silindirli kesim ünitelerinin sayısı 5 adede kadar arttırılabilir.

Kesim atığı sarma tertibatı pnömatik ayarlı basınç tertibatlıdır. Gerginlik ayar kontrol tertibatı vardır. Üç adet, döner bıçaklı dilimleme tertibatı pnömatik basınç kontrollüdür.

·       KURUTMA TERTİBATLARI

Makinenin bütün üniteleri standart olarak UV Kurutma tertibatları ile donatılmıştır. Talep halinde, IR Kurutma ve Sıcak Hava ile Kurutma tertibatları ile alternatif veya karma olarak donatılabilir.

·       KONTROL & KUMANDA SİSTEMİ

Makinenin başlıca aşağıdaki fonksiyonları Dokunmatik Ekrandan Lombardi kumanda yazılımı ile kontrol, takip ve kumanda edilebilir. Ayrıca, Kameralı Baskı Kontrol tertibatı ile donatılmıştır.

İLAVE (opsiyonel) DONANIMLAR

Baskı Merdanelerini Soğutma Tertibatı

Sıcaklık etkisiyle ebad değiştiren (shrink ambalaj filmleri vb.) filmlere baskı yapılabilmesi için, baskı merdaneleri soğutma tertibatı ile donatılabilir.

Arkaya Baskı Tertibatı

Etiket arkasına baskı için Çevirme (turn-bar) ve kendinden yapışkanlı etiketlerin arkasına baskı yapılabilmesi için, ilave olarak, Ayırma&Yapıştırma (delam/relam) tertibatları ile donatılabilir.

Soğuk Varak Baskı&Laminasyon Tertibatı

Unitelerden herhangibirisi ile zamk basılarak ve Laminasyon tertibatına Varak veya Film yüklenerek Varak Baskısı veya Film Laminasyon yapılabilir.

Corona Tertibatı

Film vd. etiket malzemelerinin yüzeyini elektron bombardımanına tutarak daha iyi mürekkep tutabilmelerini sağlıyan Corona Tertibatı ile donatılabilir.

Yüzey Temizleme Tertibatı

Tozlu ve çapaklı malzemelere kaliteli baskı yapılabilmesi için yüzey temizliyen Contact Cleaner tertibatı ile donatılabilir.

İlave, Bobine Sarma Tertibatı

Basılan bobinin dilme tertibatı ile bölünerek iki ayrı makaraya sarılabilmesini sağlıyan 2nci Bobin Sarma tertibatı ile donatılabilir.

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr