TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .

Yazdır

HAKKIMIZDA                                                                                                                                                                                                                                                                                   

1977 yılında REPROGRAFIK ismiyle, Baskı Öncesinde Kullanılan Makine ve Malzemelerin distribütörlüğü konusunda faaliyet göstermek amacı ile kurulan firmamız, 1993 yılı sonrasında TEKNOGRAF olarak, konularını Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrasında Kullanılan Makine ve Malzemelerinin tamamının içine alacak şekilde genişleterek faaliyetlerine devam etmektedir.

Firmamız, Türkiyede birçok ilkleri ve bu anlamda, kurulduğu yıl Türkiye’ye, dünyada üretimine ilk olarak ESKOFOT/ Danimarka firması tarafından başlanan Dikey Reprodüksiyon Kameralarını ithal ederek başlatmış ve bu cihazların ithalatına, CtF teknolojisinin yaygınlık kazandığı  1990’lı yıllara kadar devam etmiştir.

Firmamızın diğer ilkleri arasında ESKOFOT tarafından imal edilen Elektrostatik ve Silver Esaslı Ofset Master /Baskı Kalıbı Hazırlama Cihazlarını, Japonya ve Çin’de üretilen Ofset Baskı ve Cilt Makineleri ile İtalya/Hindistan/Çin’de üretilen Ofset Baskı Kalıbı ve Mürekkepleri sayabilmek mümkündür.

Firmamız kurulduğundan bugüne konularında dünyanın önde gelen Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrası Makinelerini ve Malzemelerini üreten firmaların temsilciliğini, distribütörlüğünü ve bu firmalar tarafından imal edilen ürünlerin satışını yapmakta ve teknik desteğini vermektedir.

Müşterilere malzeme satışlarını doğrudan ve Bayileri kanalıyla yapmakta, makine satışları ile teknik servis hizmetlerini ise kendi kadrosu ile sağlamaktadır

Satışı yapılan makine ve aletlerin montaj ve eğitimleri firmamızın teknik servisi tarafından gerçekleştirilmektedir ve satılan cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmalar ile firmamızın garantisi altındadır.

Firmamız, ithal edilen tabaka ofset baskı mürekkepleri satışı konusunda, Türkiye’nin en önde gelen firmaları arasındadır. 2009 yılı ve sonrasında satış programına çeşitli cins makine ve malzemelerin ilavesi ile, günümüzde, Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrasında Kullanılan Makine ve Malzemeler konusunda en geniş satış programına sahip firmalardan birisi haline gelmiştir.

Matbaacılıkta kullanılan makine ve malzemelerin üretimi konusunda geçmişden bugüne teknolojik anlamda ve üreticiler konusunda dünyada büyük değişimler meydana gelmiştir. Geçmişde sadece Batılı Ülkelerdeki az sayıda firma tarafından üretilen ve yüksek fiatlar ile satılan ürünlerin birçoğu, önceleri Japonya tarafından üretilmeye başlanmış ve son 10 yıl içinde ise üretime Çin ve Hindistan’daki üreticiler, dünya standartlarında ve çok uygun fiatlarla üretim yaparak katılmışlardır.

Günümüzde, birçok makine (büro makineleri ve parçaları, audio&video cihazlar, cep telefonları vb. elektronik eşya gibi) ve malzeme(laser ve inkjet toner, kağıt, kırtasiye vb. malzemeler gibi) Çin’de OEM olarak üretilmekde ve diğer ülkelerde özel markalar ile satılmaktadır.

Firmamız, dünyadaki bu gelişmeler doğrultusunda, dünyaca bilinen ve uzun yıllardır faaliyet gösteren firmaların markalı ürünleri ile tarafımızdan titizlikle araştırılarak dünya standartlarında üretim yaptıkları belirlenen Çin vd. ülkelerdeki imalatçıların, bilinen markalara kıyasla çok daha uygun fiatlara sahip makine ve malzemerinin satışını firmamıza ait özel markalar altında yapmaktadır.

Firmamızın çalışma prensibi ve hedefi, konularında dünyanın önde gelen üreticilerinin Yüksek Teknoloji, Kalite ve Uygun Fiatlara Sahip Makine ve Malzemelerini satışa sunmak ve bu ürünlere satış sonrasında en mükemmel teknik servis desteğini vermektir.

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr