TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .

Teknik Özellikler                    

« EASTCOM DXT & DXU » 

TERMAL CTP & UV CTcP, OFSET KALIP POZLANDIRMA MAKİNELERİ

Distribütörü olduğumuz, konusunda dünyanın önde gelen, tecrübeli üreticilerinden EASTCOM firması tarafından yüksek kalite ve standartlarda, en son teknolojiye sahip olarak imal edilmekte makinelere ait bilgilere Teknik Özellikler bağlantısından, videolarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilmeniz mümkündür.

 

DXT ve DXU serisi cihazların çalışma şeklini gösteren VIDEO ları  

http://youtu.be/oFE66e4WsU0  ve http://youtu.be/9UPZmuD_JJ4

bağlantılarından seyredilebilir.

 

 

Teklif edilen Termal CTP ve UV CTcP, Ofset Baskı Kalıp Pozlandırma Cihazlarını imal eden EASTCOM firması,

- 1970 yılında, ülkesinde Laser Film Pozlandırma Cihazlarının imalatı projesini üstlenmiş ve 1980 yılında imal etmekte olduğu cihazlar ile Bilim ve Teknoloji Ödülü kazanmış,

- 1990 yılında, ülkesinde, büyük ebad Film Pozlandırma Cihazlarını üreten ilk firma olmuş,

- 1998 yılında ISO9001 Kalite Sertifikası almış,

- 2003 yılında, karanlık oda gerektirmiyen, Tam Otomatik Laser Film Pozlandırma Cihazlarını üretmiş,

- 2007 yılında, tam otomatik, 64 kanallı, On-line Laser Film Pozlandırma Cihazlarını üretmiş,

 - 2009 yılında, tam otomatik CTP&CTcP cihazlarının üretimine başlamıştır.

 

Firmanın imal etmiş olduğu 4.000 in üzerindeki cihaz (2012 yılı itibariyle) ülkesindeki basım sektörü ile PCB üreticilerinin %75'i tarafından ve dünyanın birçok ülkesindeki firmalar tarafından kullanılmaktadır.

 

Diğer marka makineler ile kıyaslandığında, EASTCOM marka cihazlar, başlıca aşağıda belirtilen, önemli avantajlara sahiptir.

 

Dayanıklılık&Üstün Teknik Özellikler:

EASTCOM marka cihazlarda, laser diodlar pozlandırma kafasının üzerinde bulunmakta ve laser diodlar

 ile pozlandırma kafası birlikte hareket etmektedir. Bu yapısal özellik sayesinde, laser ışınları laser diodlardan pozlandırma kafasına hareketsiz olarak duran Fiber Optik Kablolar ile iletilebilmekte ve bu nedenle kablolar, çok uzun ömre sahip bulunmaktadır. Makinenin teknik servisi firmamızın kendi elemanları ile verilmektedir.

 

Oysaki, rakip üreticilerin cihazlarının birçoğunda, laser diodlar pozlandırma kafasının bulunduğu hareketli üniteden ayrı ve şaseye sabit olarak konumlandırıldığından, pozlandırma sırasında Fiber Optik Kablolar devamlı olarak bükülmekte ve açılmakta ve bu nedenle, bir süre sonra kırılmaları ihtimali bulunmaktadır. Fiber Optik Kablolar kırıldığında değiştirilmeleri, sadece üretici firma tarafından gerçekleştirilebilen, çok hassas ve zaman alıcı ayarların yapılmasına ihtiyaç göstermektedir.

 

EASTCOM marka cihazlarda pozlandırma işlemini gerçekleştiren, çok sayıdaki laser diod kanallarının birisinin arızalanması halinde, diğer kanal/kanallar ile çalışmaya  devam edilebilmektedir (bir miktar daha düşük pozlandırma süratiyle) ve arızalanan diodun değiştirilmesinin maliyeti son derece düşük olmaktadır. Diğer bazı marka CTP/CTcP cihazlarında ise, laser ışık kaynağı tek üniteden oluştuğu için, arızalanması halinde makine ile çalışmaya devam edilememekte ve laser ışık kaynağının değiştirilmesinin maliyeti son derece yüksek olmaktadır.

 

Yüksek Verimlilik:

EASTCOM marka cihazlarda, kalıp pozlanırken, bir sonraki kalıp giriş tablasına yerleştirilebilmekte ve pozlanan kalıp çıkışa yönlendiğinde, giriş tablasında bekleyen kalıp otomatik olarak tambura yüklenerek pozlanmaktadır. Bu özellik, kalıp yüklemek için makinenin başında devamlı olarak beklenmesi ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve kalıpların birbiri arkasına zaman kaybı olmadan pozlandırılabilmesini sağlamaktadır.

 

Bu özellik sayesinde EASTCOM tarafından imal edilen makineler için belirtilen, saat'de hazırlanabilecek kalıp sayısı, gerçek sayıyı göstermektedir. Diğer birçok marka makinelerde ise, belirtilen, saat'de hazırlayabilecekleri kalıp sayısı, genelde, kalıp yükleme için sarf edilen süre hesaba katılmadan verildiği için gerçeği yansıtmamaktadır.

 

Hassas Ayarlı Kalıp Hazırlama İmkanı:

EASTCOM marka cihazların, Otomatik Kalıp Ortalaması ve Otomatik Olarak Ayar Deliği Deliği Delerek Kalıbı Tambur Üzerine Çok Hassas Yerleştirme Sistemleri, hazırlanan ofset baskı kalıplarına ayar deliklerinin hassas bir şekilde delinerek, ofset baskı makinelerinde ilave ayar gerektirmeden 4 renkli baskıların kolaylıkla yapılabilmesine imkan vermektedir. Bu özellik, EASTCOM marka cihazlarda standart olarak mevcut ve fiyata dahildir.

 

Üstün Vasıflı Kalıp Banyo Makinesi:

Cihazlar ile birlikte verilen Kalıp Banyo Makineleri, kimyevi tüketimini azaltan ve kalıp banyosunun aynı kalitede yapılabilmesini sağlıyan CHILLER (standart) ve KONDUKTİVİTE KONTROL (opsiyon) sistemlerine sahip olarak temin edilebilmektedir.

 

EASTCOM firması tarafından üretilen Termal CTP ve UV CTcP, Ofset Baskı Kalıp Pozlandırma  Cihazları nın diğer özellikleri aşağıda belirtilmektedir.

  • Ayni cihaz istenir ise banyo makinesine doğrudan bağlantılı (on-line) veya bağlantısız (off-line) kullanılabilmektedir. Bu özelliği ile  cihazın başlangıçta, daha düşük bir yatırımla, off-line olarak satın alınabilmesi ve sonradan, ihtiyaca bağlı olarak on-line sisteme dönüştürülebilmesi mümkün olmaktadır.
  • Cihazlara, Otomatik Kalıp Yükleme Tertibatı sonradan da ilave edilebilmektedir.
  • Cihazların, aşınmaya mukavim Seramik kaplı kalıp taşıyıcı Tamburları, çok uzun ömürlü olmalarını sağlamaktadır.
  • Cihazlar, değişik kalıp ebadlarına göre Otomatik Ayarlanan Tambur Balans ve farklı kanallardaki Lazer Işınlarının birbirine hassas uyumunu sağlayan otomatik kontrol sistemlerine ve kalınlık farklılıkları olan kalıplarla da çalışılabilmesini imkan veren geniş netlik derinliğine sahip bulunmaktadır.
  • Cihazlar 1800dpi veya 2400dpi pozlandırma sıklıklarında (resolution) temin edilebilmektedir. 1800dpi pozlandırma ile yüksek kapasite; 2400dpi pozlandırma ile yüksek tram sıklıkları elde edilebilmektedir.
  • Cihazlar, monofaze ceryan bağlantısıyla ve basınçlı havaya ihtiyaç olmadan çalıştırılabilmektedir.
  • Cihazlarda, konularında dünyanın en önde gelen üreticileri tarafından imal edilen, yüksek kaliteli ve uzun ömürlü Laser Diodlar ile elektronik, elektrikli ve mekanik aksam kullanılmaktadır.
  • İstendiğinde, EASTCOM CTP/CTcP cihazları ile birlikte, Elektronik Montaj (imposition), Kenar Bindirme (trapping) ve Prova Baskısı yapılabilmesini sağlayan Workflow RIP yazılımı ve donanımı (EPSON StylusPRO printer) temin edilebilmektedir.

Cihazların kurulumları, kullanıcı eğitimleri ve teknik servis desteği, imalatçı firmada eğitim görmüş olan firmamızın teknik servis elemanları tarafından sağlanmaktadır ve cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmanın ve firmamızın garantisine sahiptir..

_______________________________________________________________________________________________________________________________

TEKNOGRAF LTD.  25 yıldan daha uzun süredir, konularında dünyanın önde gelen Baskı Öncesi, Baskı ve Baskı Sonrasında kullanılan makine ve malzemelerin üreticisi firmaların temsilciliğini, distribütörlüğünü yapmakta ve sattığı  makinelerin teknik servis desteğini vermektedir. TEKNOGRAF tarafından satışı yapılan makinelerin montaj ve eğitimleri firmanın teknik servisi tarafından sağlanmaktadır ve satılan cihazlar fabrikasyon hatalara karşı imalatçı firmaların ve TEKNOGRAF firmasının garantisine sahiptir..

 

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr