TEKNOGRAF ...........................................................                                                            .....Yüksek Teknoloji, Kalite, Uygun Fiyat .

Teknik Özellikler            Broşür            Video         Yazdır                                                                                                                                                                          Teklif Talep Formu

ÇİFT TARAFLI

TERMAL FİLM LAMİNASYON MAKİNELERİ

                                        

Konusunda dünyanın önde gelen, en tecrübeli üreticilerinden olan HHT firması tarafından yüksek kalite ve en son teknolojiye sahip olarak imal edilen BindTEK marka Laminasyon makineleri başlıca aşağıdaki yazılı, önemli ve üstün özelliklere sahip bulunmaktadır.

· RL360 modelinde 360mm. çalışma enine kadar, 345mm.eninde film; RL650 modelinde 650mm. çalışma enine kadar, 635mm.eninde film ; RL1100 modelinde 1100mm. çalışma enine kadar, 1050mm.eninde film kaplaması tek veya çift taraflı olarak yapılabilmektedir.

· Thermal BOPP Laminasyon filmleri Parlak veya Mat ve 25 ile 500 micron arasındaki kalınlıklarda (rulo filmler için max.32 micron) olabilmektedir.

· RL serisi makinelerde 5mm. kalınlığına kadar olan kağıt, karton vb. malzemelere film kaplanabilmektedir.

· Kaplama işleminde kullanılan, Thermal BOPP Laminasyon filmi ısı tatbiki ile kağıt&karton üzerine yapıştığından, zamk kullanılmasına ihtiyaç bulunmamakta ve bu nedenle, RL serisi makineler kullanılmadığı zaman, sıvı zamk kullanan makinelerdeki gibi zamk temizliğine ihtiyaç  kalmadan kapatılabilmekte ve istendiği zaman açılarak çalışılabilmektedir.

· Sıvı zamk kullanılmaması sebebiyle RL serisi makineler ile yapılan film kaplamalarında, sıvı zamk kullanılarak yapılan film kaplamalarındaki, mürekkep renginde değişiklik/solma riski bulunmamaktadır.

· RL serisi makinelerde kullanılan Thermal BOPP filmler kağıt/karton üzerine ısı ve basınç etkisi ile yapıştırıldı-ğından, kağıt/kartonların üzerine baskı sırasında, mürekkebin arkaya vermemesi için püskürtülen tozların temizlenmesine ihtiyaç, çok kalın olmamaları ve bitkisel esaslı olmaları şartı ile, bulunmamaktadır.

· Kaplama işlemi ısı ve basınç altında yapıldığında, yüzeyi gofrajlı kartonlarada problemsiz ve kaliteli bir şekilde film kaplaması yapılabilmektedir.

· RL serisi makinelerde merdane basıncı, işlem sıcaklığı ve işlem sürati, kullanılan film ve kağıt/karton cinsine/ kalınlığına bağlı olarak en iyi neticenin alınabilmesi için ayarlanabilmektedir. İşlem sıcaklığının 150ºC dereceye kadar ve işlem süratinin 1,6metre/dakikaya kadar ayarlanabilmesi mümkün bulunmaktadır.

NOT: Ülkemizde, geçmişden kalan alışkanlık ile kaplama işinde kullanılan filmler Selefon/Selofan (selüloz asetat) ve yapılan işlem Selefon/Selofan Kaplama olarak adlandırılmaktadır. Oysa ki günümüzde, sıvı yapışkan kullanı-larak veya ısı tatbiki ile yapıştırılan filmler plastik (BOPP veya PET) esaslıdır. Bu nedenle yukarıdaki metinde yapılan işlem, Ingilizce kökenine benzer şekliyle Laminasyon olarak adlandırılmıştır.

TEKNOGRAF MATBAA MAKİNE VE MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.

Başakşehir (İkitelli) Organize Sanayi Bölgesi, Demirciler Sitesi,

1E Blok, No.355, Kat 2&3, İstanbul - Posta Kodu: 34490

TEL: (0212) 612 3197 - 612 3198 - 612 4651         GSM: 0533-392 1709    FAKS: (0212) 612 1362    

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it      This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it     www.teknograf.com.tr